Uzmanlarımızla birlikte Çocuk Gelişimi ve Nörolojisi Sempozyumu’ndayız

Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı Merkezi’nin uzmanları, 29-30 Nisan 2017’de 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan uluslararası katılımlı Çocuk Gelişimi ve Nörolojisi Sempozyumu’nda moderatör ve konuşmacı olarak yer alacak, ayrıca workshop’lar düzenleyecekler.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nün Çocuk Gelişimi Derneği’nin iş birliğiyle ilk kez hayata geçireceği Çocuk Gelişimi ve Nörolojisi Sempozyumu’nun teması “Sağlıklı Gelişim için Harekete Geçin” olarak belirlendi. Sempozyum eğitimcilerin, akademisyenlerin, psikologların, psikiyatrların, anne babaların ve idarecilerin bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını hedefliyor.

Sempozyumun ana konuları ise şöyle: Çocuğun Gelişiminin Önemi, Çocukta Gelişim Desteği, Gelişimsel Geriliğin Nedeni, Çocukta Beyin ve Sinir Gelişimi, Çocukta Beyin ve Sinir Gelişimi Sorunları, Çocuk Gelişiminde Multidisipliner Yaklaşımlar, Çocuk Gelişiminde Yeni Yaklaşımlar, Gelişimsel Testler ve Değerlendirmeler, Çocukta Beyin Gelişiminde Anne Babalara Öneriler, Okul Öncesinde Birden Fazla Dil Öğrenimi.

Sempozyumun konuşmacıları arasında Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Nilgün Sarp, Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof. Dr. Banu Anlar, Prof. Dr. Kalbiye Yalaz gibi isimler de bulunuyor.

Sempozyumdaki 29 Nisan Cumartesi etkinliklerimiz

  • Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı Merkezi’nden Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Psikolojik Danışman Rehber Ayşim İncesulu, saat 16.15-17.45’te gerçekleştirilecek olan “Beyin Gelişiminde Oyun ve Sanat” konulu panelde moderatör olarak görev alacak. Panel kapsamında Doç. Dr. Defne Kaya “Yedi Duyumuz ve Çocukta Gelişimi”, Doç. Dr. Yıldız Erdoğanoğlu “Duyu Bütünleme Yetersizliği”, Öğretim Görevlisi Shahram Mohseni “Otizmli Çocuklarda Duyu Bütünleme: Ergoterapi Bakışı”, Öğretim Görevlisi Zeynep Bahadır Ağce “Motor Beceri ve Koordinasyon: Ergoterapi Bakışı” ve Öğretim Görevlisi Çetin Sayaca “Motor Beceri ve Koordinasyon: Fizyoterapi Bakışı” başlıklı konuşmaları gerçekleştirecekler.
  • Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı Merkezi’nden Uzman Klinik Psikolog Funda Korkusuz Poyraz, Uzman Nöropsikolog Aysu Karaca, Uzman Gelişim Psikologu Hazal Çelik ve Psikolog Elif Ceren Kaya ise 16.00-18.000 saatleri arasında “Bütünleştirilmiş Eğitim ve BEP” başlıklı bir workshop yapacaklar.

Sempozyumdaki 30 Nisan Pazar etkinliklerimiz

  • Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı Merkezi’nin Kurucusu Mine Nişlioğlu, saat 13.15-14.45 arasında Uzman Demet Gülaldı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan “Farklı Gelişen Çocukları Destekleme Süreçleri” başlıklı panelde, “Doğumdan Bugüne Bir Anne Olarak Yaşanan Süreç” başlıklı bir konuşma yapacak.
  • Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı Merkezi’nden Uzman Klinik Psikolog Funda Korkusuz Poyraz, Uzman Nöropsikolog Aysu Karaca, Uzman Gelişim Psikologu Hazal Çelik ve Psikolog Elif Ceren Kaya ise 16.00-18.000 saatleri arasında “Bütünleştirilmiş Eğitim ve BEP” başlıklı bir workshop yapacaklar.

 

Yorum Yapılmamış

Düşüncelerini Paylaş

Yukarı