• nuh-2

Nuh’un hikayesi

Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nın hikayesi, “otizm” adında bilmediğimiz ve anlamadığımız bir dünyada kıstırılmış olan biricik yavrum için hep birlikte verdiğimiz mücadelenin sonucunda yazılmaya başladı.

Oğlum Nuh, 8 yıl önce katıldı dünyama. Tüm bebeklerin annelerinin dünyasını aydınlattığı gibi, Nuh da benim dünyamı aydınlattı. Ancak Nuh’a 22 aylıkken konulan otizm teşhisi, hayatımızda hiç kapanmayacak bambaşka ve zorlu bir sürecin başlangıcı oldu.

O günden sonra Nuh’un özel ihtiyaçlarını ve gelişimini desteklemek için Türkiye’de ve dünyada pek çok kuruma başvurduk. Farklı eğitimleri farklı kurumlardan almak durumunda olduğumuz için oradan oraya sürüklenmek zorunda kaldık. Ancak eğitimin devamlılığının ve azami çabanın bu süreçte tek çıkar yol olduğunu hep bildik.

Nuh da tüm gücüyle bu mücadeleye katıldı…

Yaşama uyum sağlayabilmek için hep beraber çaba harcadık…

Üzülmek ve suçlamak yerine, en küçük gelişmelerde bile birlikte mutlu olmayı, şükretmeyi, sabretmeyi ve sonsuz sevgimizi hep beraber paylaşmayı öğrendik. Asla umudumuzu yitirmedik, hep daha fazlası için uğraştık, yarının bize öngöremediğimiz ödülleri vaat edebileceğini fark ettik.

Ve tüm süreç boyunca edindiğimiz bilgi ve deneyimi, uzmanların da desteğini yanımıza alarak çocuklarımızla ve aileleriyle paylaşmak istedik. Nuh’un ismini vererek terapi ve aile danışmanlığı merkezimizi kurduk.

Yoğun ve doğru eğitimlerle desteklenen her çocuğun ilerleme kaydedeceğini biliyorum.

Biz bu süreci yaşadık, yaşıyoruz. Kazanmaya daha zaman var ama başaracağız.

Gelin hep birlikte başaralım!

Mine Nişlioğlu 

Kurucu

 

Class Activities

Category:

Tarih : 25 Ara 2014

Yukarı