• salon
  • oyun-odasi-1
  • arsiv-sekreterya
  • oyun-odasi-2

Kaliteli ve bütüncül bir eğitim ortamı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan onaylı Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı, 9-36 ay aralığındaki  bebek ve çocukların gelişimini desteklemek ve 12 yaşa kadar olan özel gereksinimli çocuklara kaliteli ve bütüncül bir eğitim ortamı sağlamak amacıyla Temmuz 2015’de, Anadolu yakasında Fenerbahçe’de açıldı.

Mine Nişlioglu’nun otizm spectrum bozukluğu teşhisi konulan ve şu anda 8 yaşında olan oğlu Nuh’u yetiştirirken karşılaştığı zorluklar ve edindiği deneyimlerden yola çıkarak her biri kendi alanında uzman danışman, terapist ve klinik psikologlardan oluşan bir kadronun desteğiyle kurduğu merkezde, en son bilimsel metodlar kullanılıyor.

Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nda otizm spektrum bozukluğu, Asperger sendromu, Rett sendromu, dezentegratif bozukluk gibi yaygın gelişimsel bozukluklar, hiperaktivite, dikkat bozukluğu, öğrenme güçlüğü ve diğer gelişimsel geriliklerin yanı sıra üstün zeka ve yetenek gösteren 12 yaşa kadar çocuklara “özel eğitim” hizmeti sağlanıyor. Eğitim sürecinde çocuklar ayrıca duyu bütünleme, konuşma, dil ve oyun terapileri aracılığıyla da destekleniyor. Aynı zamanda özel gereksinimli çocukların bireysel gelişimlerini ve toplumla bütünleşmelerini en üst düzeye taşımak adına, okul ve sosyal yaşam alanlarında “gölge öğretmen” hizmeti veriliyor. Tüm eğitimlerde aile, öğretmen, müdür ve okulla işbirliği yapılıyor.

Merkezde “Ne kadar erken, o kadar iyi”  sloganıyla bebekler için doğru uyarıcılarla yapılandırılmış bir program eşliğinde eğlenceli ve eğitici uygulamalar da gerçekleştiriliyor. 9-24 aylık bebekler için “erken bebek uyarımı”,  24-36 aylık çocuklar için anneler ve bakıcıların katılımıyla “oyun grubu” programı uygulanıyor.

Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerin de faydalanabilmeleri için tüm terapiler İngilizce ve Fransızca da verilebiliyor.

Class Activities

Category:

Tarih : 25 Ara 2014

Yukarı