• deneyim-2

Merkezin en büyük farkı, bizzat yaşanılarak kazanılmış deneyim

 

Merkezin kurucusu Mine Nişlioğlu, “Çocuğu herhangi bir gelişimsel bozukluk veya sorun yaşayan her annenin yaşayacaklarını ben yaşadım. Neler yapılması gerektiğini, hangi alanlarda eksiklikler olduğunu, itibar edilip es geçilmesi gerekenleri, sürecin maddi ve manevi zorluklarını, harcanan para ve kazanım oranlarını, bireysel eğitim programlarının anlamını, akademik açıdan bir çocuğun nasıl geliştirilmesinin gerektiğini, bilgi almanın ve hedef koymanın ne demek olduğunu, azla yetinmemenin ve hep daha fazlasını hedeflemenin önemini, başarmanın ve başaramamanın ne olduğunu… biliyorum” diyor. İşte Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nın en büyük farkı da bu; bizzat yaşanılarak kazanılmış deneyim.

  • Merkezin ikinci en önemli farkı; özel eğitim, duyu bütünleme, dil ve konuşma terapisinin yanı sıra aile ve psikolojik danışma alanlarını tek bir çatı altında sunuyor olması.
  • Terapinin sadece eğitim merkezlerinde uygulanmasının yetersiz kalması nedeniyle, Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nın programları okul, ev ve oyun alanlarını da kapsıyor.
  • Erken bebek uyarımı eğitimleri haftada 3 kez 3’er saat verilerek bebeklikten çocukluğa geçişteki gelişimin daha hızlı ve sağlıklı olması sağlanıyor.
  • Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerin de faydalanabilmesi için tüm terapiler, Türkçe’nın yanı sıra İngilizce ve Fransızca da veriliyor.
  • Merkez, hizmet-fiyat politikası ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan onaylanmış bir kuruluş olmasıyla da farklılaşıyor.

Class Activities

Category:

Tarih : 25 Ara 2014

Yukarı