Psikolog – Özel Eğitim Uzmanı

Mert Aydınyılmaz, 1991 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde pedagojik formasyon aldı ve Floortime Terapi Tekniği 101 Kursu’na katıldı.

Çapa Tıp Fakültesi Nöroşirurji Bölümü’nde Parkinson, demans ve afazi hastalarının tedavi süreçlerinde testlerin gerçekleştirilmesi gözlem uygulamasına, Üsküdar Üniversitesi’nde beyindeki sinirsel aktivasyonu görüntülemeyle ilişkin laboratuvar çalışmasına katıldı. Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Kognitif Elektro Nöropsikoloji derslerine özel öğrenci statüsüyle davet edildi.

Çeşitli özel eğitim merkezlerinde, nöral ve genetik temelli gelişimsel bozukluğu olan çocukların Yerde Oyun Terapisi – Floortime ve klasik özel eğitim formatında gerçekleştirilen eğitim ve tedavilerinin programlanmasında ve gerçekleştirilmesinde hazır bulundu.

Otizmli çocuklarla yaptığı çalışmaların akabinde Cambridge Üniversitesi’nden Prof. Claire Hughes’in “Otizmli Çocuklar ile Terapi” çalışma programına katılım için onay aldı.

 

Yukarı