Psikolog

Gözde Sevinç Yumşak, 2017 yılında Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. 2018 yılında Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına başladı.

Ocak-Mayıs 2015’te Kabartma Düşleri Eğitim Merkezi’nde, Şubat-Haziran 2015’te Balıklı Rum Hastanesi’nde, Şubat-Nisan 2017’de Çocuk Filozoflar Akademisi ve Disleksi Merkezi’nde, Şubat-Haziran 2017’de ise Beyoğlu Anadolu Lisesi’nde staj yaptı. Aralık 2016’da başlayan stajını takiben, Özel Nuh’un Gemisi Aile Danışma Merkezi’nde uzman olarak çalışıyor.

Türk Kızılay’ın “81 il 81 Anaokulu” isimli sosyal sorumluluk projesinde görev alan Gözde Sevinç Yumşak; 2013-2017 yılları arasında TPÖÇG Uluslararası Psikoloji Kongresi  (Hasan  Kalyoncu Üniversitesi), Okul Penceresinden Yansıyanlar Sempozyumu “Çocuk, Ergen Depresyonu ve Okuldaki Görünümleri”  (Irmak Okulları), Art Terapi, Türkiye’de Toplum Ruh Sağlığı Hizmetleri, Öteki’siz Psikoloji Atölyesi, Analitik/Jungiyen Psikoloji Atölyesi,

Dünya Eşzamanlı Sosyodrama, Cinsel Kimlikler ve Yönelimler, Cinsel Travma, Yas ve Melankoli, Disosiyasyon ve Travma başlıklı seminer ve konferanslara katıldı.

Gözde Sevinç Yumşak’ın uyguladığı testler ise şunlar:

AGTE Gelişim Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Cattel 2A Zeka Testi, Cattel 3A Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan  Okul Olgunluğu Testi, Okula Hazıroluşluk Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent E.G.Y Zeka Testi, Cat, Yale-Brown OKB Ölçeği, Bender Gestalt  Görsel  Algı, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Resim Yorumlama Testleri, Kinder Angst Korku Testi, Öğrenme Güçlüğü Belirti Tarama Envanterleri, Burdon Dikkat Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Çocuklar için Anksiyete Ölçeği, Çocuklar için Depresyon Ölçeği, Çocuklar için Kaygı Bozukluğu Ölçeği, Çocuklar için DEHB Ölçeği, Beier Cümle Tarama Testleri, Kimdir Bu, Kime Göre Ben Neyim, Tedbir Ülkesi, Otobiyografi.

 

Yukarı