elif-ceren-kaya-k

Psikolog

Elif Ceren Kaya, 1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2010-2015 yılları arasında Doğuş Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde okudu. Şubat-Haziran 2014’te Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında Varşova’daki (Polonya) University of Warsaw’a devam etti.

Dr. Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimi alan Elif Ceren Kaya, Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach ve CAT, TAT Testleri ile Çocuğun Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi eğitimine devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği’nden WISC-IV (Wechsler Intelligence Scale for Children) uygulayıcı sertifikası bulunmaktadır. AGTE Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Kaufman Brief Intelligence Test (K-BIT Testi),  Neo Personality Inventory, CISS ve Raven’s Progressive Matrices testlerini uygulamaktadır.

2012-2013’de Ninos Çocuk Gelişim Merkezi’nde, Ağustos-Eylül 2014’te Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde, Ekim 2014-Mart 2015’te PSİ Aile ve Danışmanlık Merkezi Okuma Grubu’nda, Eylül-Ekim 2015’te NOVA Özel Sezgin Kartal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde staj yaptı. 2015 ayından itibaren öğrencilerle bireysel olarak öğrenme performansını arttırıcı destek çalışmaları yapmaktadır.

Ekim 2015-Haziran 2016 tarihleri arasında NOVA Özel Sezgin Kartal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, Ocak 2015’te ise TRT Okul’da yayınlanan “Yeniden Başlıyorum” programında çalıştı.

2013 yılında Türk psikoloji öğrencileri çalışma grubunda (TPÖÇG) yer aldı. Robert Koleji’nin düzenlemiş olduğu Okul ve Psikanaliz Sempozyumu VIII (Nasıl Tembel? Nasıl Çalışkan?), Irmak Okulları’nın Okul Penceresinden Yansıyanlar Sempozyumu (Çocuk, Ergen Depresyonu ve Okuldaki Görünümleri), Çatı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin Cinsel Terapi Semineri, Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün (Çocuk İstismarı – Psikoterapi Nedir, Ne Değildir? – Aile Değişimi ve Sağlıklı Ergen Gelişimi) ve Türkiye’de Toplum Ruh Sağlığı Hizmetleri’nin seminerlerine ve sempozyumlarına katıldı.

İyi derecede İngilizce bilen Elif Ceren Kaya, Eylül 2016’dan bu yana çalışmalarını Nuh’un Gemisi Çocuk ve Terapi Merkezi’nde sürdürüyor.

 

Yukarı