Bedensel Koordinasyon Destekleme Programları

 

Özel gelişim gösteren ve bu anlamda kendisi için özelleştirilmiş öğrenme programlarına ihtiyaç duyan çocuklar/kişilerin  fiziksel açıdan yeterli, güçlü ve kendine güveni olan bireyler olabilmelerinin sağlanabilmesi, sadece tek başlarına değil,  takım ruhunun da hayatlarına kazandıracağı ivmeyle desteklenmesi gereken becerilerinin ortaya çıkması amacıyla oluşturduğumuz bir programdır.

Daha çok özel gelişen çocuklarımızda gözlemlediğimiz sorunlar ile ilgili olarak ki,  bu çok önemli sorunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Öz bakım becerileri, tuvalet ihtiyacını ifade etme,  tuvalet kontrolü,  yemek yeme, kaşık, çatal, bıçak kullanımı, giyinme – düğme  ilikleme, fermuar kapama, ayakkabı giyme,  bağlama, duş alma.

Sosyal iletişim becerileri ismine tepki verme, göz kontağı kurma, isteklerini ifade etme,  selamlama veya Günlük yaşam becerilerinde, bireyin başkalarına bağımlı olmadan yaşamını sürdürmesi için gerekli olan beceriler; yatağını toplama, kahvaltısını hazırlama, sofra kurma, alışveriş yapma, mevsime uygun giyinme gibi.

 

Bu çok önemli beceriler  bireyin yalnız başına hayatta kalabilmesi için oluşturulmuş TEMEL BECERİLER’dir. Bu programımız gerekli desteği ve bireyin hayata katılması için hazırlanmıştır.

Yukarı